book-436507_640-3

Życiowy drogowskaz

Czasami człowiek po prostu szuka sposobu na to, by odmienić swoje życie. Odmienić je, oczywiście na lepsze. Każdy człowiek od czasu do czasu potrzebuje zmian dookoła siebie. A przecież nie od dziś wiadomo, że zmianę świata, zmianę swojego otoczenia – najlepiej jest zacząć od siebie. A najlepszym sposobem zmiany samego siebie jest – po pierwsze zaakceptowanie siebie i swojego ciała. Tym kim się jest i jak się wygląda. A gdy człowiek już to zaakceptuje – z całą pewnością poczuje się lepiej. A dobre samopoczucie to klucz do sukcesu. Klucz do sukcesu na bardzo wielu płaszczyznach. 

Życiowe drogowskazy są bardzo ważne!

Życie już takie jest – stanowi swoistą sztukę wyboru. Nikt też nie dał nam żadnej instrukcji obsługi życia, nie przeprowadził z nami samouczka – musimy sobie z nim radzić za pomocą wiedzy, którą nabywaliśmy przez lata. Wiedzy i doświadczeń. Jednak nie da się ukryć – każdemu w życiu przydadzą się jakieś drogowskazy. Takie swoiste wskazówki, którym chce i powinien się w życiu kierować. I nic w tym dziwnego. Nie ma też nic dziwnego w tym, że ktoś w dorosłym życiu zaczyna szukać nowych dróg. Badać nowe możliwości, kierować się nowymi drogowskazami. Takimi, które uważa się za słuszne i potrzebne na tym konkretnym etapie, na którym człowiek się właśnie znalazł.
I wtedy pomocna może okazać się odpowiednia… książka. Właśnie tak! Książki to przecież prawdziwa skarbnica wiedzy, którą nabył autor i którą chce się podzielić z innymi osobami. „Dieta na twoich zasadach” autorstwa Tary Stiles to coś dużo więcej niż zwyczajna książka o jedzeniu. Niż zwyczajna książka o diecie. W końcu takich książek jest naprawdę sporo na rynku wydawniczym, czym ta się wyróżnia spośród innych? Tym, że jest to książka, która traktuje o szacunku do siebie i swojego ciała. Która tłumaczy i uczy, w jaki sposób należy się obchodzić ze sobą i swoim ciałem. Wszystko po to, by się polubić. A, jak już zostało powiedziane wcześniej, polubienie siebie jest rzeczą zdecydowanie najważniejszą w życiu.
Tara Stiles swoją książkę podzieliła na trzy szczególne części. W części pierwszej dzieli się ze swoimi czytelnikami historią swojego życia i swoimi słabościami, które niegdyś nią rządziły i górowały nad jej potrzebami. Część druga dotyczy organizacji przestrzeni życiowej – od miejsca w kuchni, po miejsce do medytacji i głębokiego relaksu. Część trzecia z kolei traktuje o działaniu. O ćwiczeniach, o jodze i o tym, jak usprawnić swoje ciało tak, by zacząć się w nim dobrze czuć, zadbać o swoją kondycję i o właściwy poziom swojej wagi. Wszystko to jest przecież bardzo ważne i może stać się swoistym życiowym drogowskazem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>